• slide

Náš školní vzdělávací program

Rok na naší zahradě

Název 9. tematického celku: Zahradní slavnosti

• V květnu se věnujeme upevňování pocitu sounáležitosti s rodinou. Rozvíjíme u dětí řečové schopnosti a jazykové perceptivní i produktivní.
  • Při akci „ atletická olympiáda“ si děti rozvíjejí pohybové dovednosti, trénujeme na jednotlivé sportovní disciplíny – běh, skok, hod.
  • Rozvíjejí si schopnost sebeovládání a vytvářejí si povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, přírodou, lidmi.
  • Týdenní podtémata: Kvetoucí zahrada; Moje rodina; Moje město; Čím cestujeme.

Provozní doba

• Od 6:00 do 16:30 hodin
  • Možnost "pružné docházky" dětí

• Statutární město Teplice
  • Příspěvková organizace

• +420 723739729 - ředitelka školy
  • +420 722711532 - omlouvání dětí
  • +420 417562923 - pevná linka
  • Adresa: Bohosudovská 111, 415 01 Teplice
  • E-mail: msnakopecku@volny.cz

Kapacita

• 60 dětí ve třech věkově smíšených třídách
  • Možnost společného umístění sourozenců či kamarádů

Poplatky

• Stravné: 32,- Kč na den (děti, které v daném šk. roce dosáhnou věku 7 let: 35,- Kč Vyhláška č.463/2011).
  • Výše úplaty za předškolní vzdělávání na školní rok 2019/2020 činí 412,- Kč na dítě za měsíc.
  • Děti v povinném předškolním ročníku jsou od úplaty osvobozeny.

Personální kapacita

Pedagogický sbor

• Ředitelka: Bc. Lenka Svobodová
  • Zást. ředitelky: Jiřina Pertlová
  • Učitelka: Štěpánka Nejedlá
  • Učitelka: Lenka Haasová
  • Učitelka: Renata Kocánková
  • Školní asistent: Veronika Petříčková

• Vedoucí: Veronika Petříčková
  • Kuchařka: Dagmar Křepelková
  • Pomocná kuchařka: Jitka Gruškovská

Provozní zaměstnanci

• Domovnice: Irena Mildnerová
  • Uklízečka: Alžběta Brabcová

Povinné školní vzdělávání

Snažíme se zapojovat do veřejného života v našem městě a během celého roku spolupracujeme   s dalšími partnery

• Naše škola leží v sousedství základní školy, se kterou nás pojí velice úzká spolupráce. Pravidelně navštěvujeme “naše” prvňáčky ve škole. Naši předškoláci si před zápisem do školy zkouší v opravdových lavicích “Školu na nečisto”. P. zástupkyně pro 1. stupeň navštěvuje každoročně naši školu a předává rodičům informace o vstupu dětí do ZŠ. Pořádáme také společné kulturní akce jako např. divadelní představení, zahradní slavnosti. Děti ze školy se pravidelně účastní školních akcí, které v průběhu roku pořádá naše škola.
  • Dalším důležitým partnerem je PPP v Teplicích. Pracovnice PPP provádí vždy na začátku školního roku šetření předškolních dětí /logopedie, grafomotorické dovednosti, školní zralost…/. Výsledky tohoto šetření jsou nám podkladem pro diagnostiku dětí a další vzdělávací půsebení na ně. S tousto pracovnicí často konzultujeme situace, se kterými máme problémy. Tato pracovnice se také každoročně účastní setkání s rodiči dětí před zápisem do ZŠ.
  • Pravidelně spolupracujeme s Plaveckou školou Žabka v Teplicích. Tato plavecká škola nám zajišťuje celoroční plavání, které probíhá 1x týdně v plavecké hale ZŠ Maršovská ul. v Teplicích.
  • S dětským oddělením Regionální knihovny v Teplicích organizujeme každoročně pravidelné návštěvy našich dětí.
  • V neposlední řadě patří mezi naše partnery i Dům dětí a mládeže (účast na Sportovní olympiádě, zajišťování náhradního letního provozu) a náš zřizovatel město Teplice (vařejná vystoupení např. vánoční koncerty, zahájení adventu…)